CONTACTAR | GUIA DE CARRERS | ES | EN | FR

MIDA DEL TEXT | Augmentar la mida del textMida del text normalReduir la mida del text | SENSE ESTILS

Logotip
Capçalera carrer
Portada > Actualitat > Notícies > Lliurats els guardons del VIII Premi Literari Anton Isern

Lliurats els guardons del VIII Premi Literari Anton Isern

08/05/2019

Al certamen, amb una àmplia participació, es van presentar un total de 177 obres

Aquest diumenge 5 de maig tenia lloc al Centre Cívic Pla de l’Avellà l’acte de lliurament dels premis del Premi Literari Anton Isern en la seva vuitena edició. En total es reconeixien 12 narracions curtes, entre primers i segons premis, de les 7 categories a les que es podia participar: des de la categoria col·lectiva de 0 a 5 anys fins a la categoria individual a partir dels 26 anys. Enguany s’ha registrat una alta participació amb un total de 177 obres presentades al certamen. Els premis incloïen des de lots de llibres per als més menuts a un val de 300 € i un sopar per a dues persones per a l’obra guanyadora en la categoria de majors de 26 anys.

 

Les obres guanyadores van ser:

 

Categoria

Premi

Obra

Autor/s

Col·lectiva de 0 a 5 anys

Primer premi

La pluja de gominoles

 

Biel Batuecas, Noa Bejarano, Gisela Benítez, Abril Boix, Joaquim Borràs, Ona Bouma, Marina Carrere, Carla Escalera, Nil Fernández, Isis Georgieva, Carlota Guasch, Juan Luque, Noa Marí, Maria Martínez, Mireia Massanet, Martina Pacheco, Roc Reixach, Alícia Roig, Arlet Sala, Nicole Solana, Thiago Tallone, Pau Teixidó, Marcos Torres, Martina Tusell, Ada Ubach. + Marsia (Monitora de menjador de l’Escola Pla de l’Avellà, Marisa Parera).

 

 

Segon premi

El lleó que volia ser

lliure

 

Paula Aragón, Mireia Beltran, Ane Colodrero, Roger Duran, Núria Fernández, Jordi Fuentes, Adriana Imaz, Giacomo Luque, Núria Mansilla, Manel Monllor, Teo Perdrix, Nil Punsola, Noah Rellan, Gerard Reynafé, Thiago Sabaté, Nicole Salvat, Aina Sánchez, Oriol Sancho, Saüc Simó, Ona Tena, Abril Torrent, Ada Tusell, Maria Ufer. + Teresa Martorell (Monitora de menjador de l’Escola Pla de l’Avellà).

 

Individual de 6 a 8 anys

Primer premi

La fira de Cabrera

oblidada

 

Anna Bosch

 

 

Segon premi

El llapis màgic de

Cabrera

 

Hugo Rull

 

Individual de 9 a 11 anys

Primer premi

El somni

 

Janna Palà Teixidó

 

 

Segon premi

El llibre de Cal Conde

 

Clàudia Paz Xufré

 

Individual de 12 a 14 anys

Primer premi

Burriaquet, l'heroi de

Cabrera

 

David Arté Riera

 

 

Segon premi

Viatge al passat

 

Ariadna Serra Gias

 

Individual de 15 a 18 anys

Deserta

 

 

Individual de 19 a 25 anys

Primer premi

Les bones dones

 

Arnau Carbonell Puigventós

 

 

Segon premi

Fins al Burriac i més

enllà

 

Enric González Gonzalo

 

Individual a partir de 26 anys

Primer premi

30 de març

 

Cristina Serradell Badia

 

 

Segon premi

L’immigrant

 

Isabel Riqué Quijo

 

 

 

Moment del lliurament dels premis
Darrera actualització d’aquest contingut: 17/05/2019 a les 14:05h
Ajuntament de Sant Feliu de Codines

Ajuntament de Cabrera de Mar

Plaça de l'Ajuntament, 5 - 08349

Telèfon: 937 590 091

NIF: P-0802900A

Amb la col·laboració de:

Diputació de Barcelona