CONTACTAR | GUIA DE CARRERS | ES | EN | FR

MIDA DEL TEXT | Augmentar la mida del textMida del text normalReduir la mida del text | SENSE ESTILS

Logotip
Capçalera Fira Iberoromana
Portada > Actualitat > Notícies > Ja es coneixen les obres guanyadores del X Premi Literari Anton Isern

Ja es coneixen les obres guanyadores del X Premi Literari Anton Isern

23/04/2021

En aquest mateix web podeu consultar els noms dels autors i les autores i les obres guardonades

Coincidint amb la celebració de la diada de Sant Jordi, la Regidoria d’Ensenyament a través de la Biblioteca Ilturo amb la col·laboració de la Fundació Burriac han fet públiques les obres que han estat guardonades en les diferents categories del X Premi Literari Anton Isern. En concret són 7 categories diferents des de la col·lectiva de 0 a 7 anys fins a la individual que va dels 6 anys fins a majors de 26 anys. A totes elles s’han atorgat un primer i un segon premi, a excepció del segon premi de la Categoria E que ha quedat desert.

Pel que fa als premis, aquests van des de jocs de taula a lots de llibres passant per un llibre electrònic o vals per assistir a espectacles al Gran Teatre del Liceu o al Palau de la Música Catalana, entre altres. Les obres guardonades han estat:

CATEGORIES

 

OBRA

AUTOR

Col·lectiva

1r

Els covisets

  • Paula Ascenso Vigo
  • Ariadna Borràs Mata
  • Lluc Cámara Jiménez
  • Leire Colodrero Barrutia
  • Jordi Delgado Peña
  • Hugo García Villanueva
  • Cloe Matamoros Rangel
  • Abril Moncasi Mínguez
  • Manel Nogueras Camps
  • Bernat Oms Vilalta
  • Queralt Oms Vilalta
  • Júlia Pelletieri Carles-Tolrà
  • Daniel Salinas Kovalev
  • Dani Semper Font
  • Pol Solà Banús
  • Lucas Sotomayor Otto
  • Aran Ytchart Martín

 

2n

El pirata virulent

  • Eva Arenas Bada
  • Carla Beltran Dubuisson
  • Jan Castellarnau Vaccaro
  • Cristina Galán Chamarro
  • Jan Garbí Santander Masiques
  • Greta Grau López
  • Marina Hernández Pedra
  • Lluís Jaumot Jiménez
  • Alba Juncosa Garçon
  • Zoe Pérez Martínez
  • Ferran Salicrú Castejón
  • Daniel Soto Colomer
  • Mercè Santos Sardà
  • Lucas Teba Chernasky
  • Noah Tomàs Ponsà
  • Leire Tomàs López

Individual A

1r

L'antifaç màgic que et treia la por

Rai Sánchez-Llibre Juan

 

2n

Jocs màgics

Aina Ramon Teixidó

Individual B

1r

La gran història de l'àmfora

Tània Cabré Vila

 

2n

El secret del Cèsar

Èric Xena Infantes

Individual C

1r

El Turó de Burriac

Francesc Folch Cerezuela

 

2n

L'essència del poble

Jana Riera Cervelló

Individual D

1r

La nit dels 1000 estels

Carlota Ramon Pujadas

 

2n

La llegenda del castell

Abril Torrecillas Camacho

Individual E

1r

Una historieta no tan llunyana

Enric González Gonzalo

 

2n

 

Individual F

1r

Lliure

Núria Bonamusa i Vilà

 

2n

Les ombres al Mar

Olinta Lopez Rafel

En aquesta mateixa pàgina podeu descarregar i llegir els diferents textos.

 

Arxivat a: General
Imatge dels premis

Arxius adjunts

Darrera actualització d’aquest contingut: 12/05/2021 a les 16:44h
Ajuntament de Sant Feliu de Codines

Ajuntament de Cabrera de Mar

Plaça de l'Ajuntament, 5 - 08349

Telèfon: 937 590 091

NIF: P-0802900A

Amb la col·laboració de:

Diputació de Barcelona